Zažijte CAO 4x jinak díky celoročnímu koncertnímu cyklu!

  • Dne 16. 2. 2017 ·
  • Napsal(a) ·

Na letošní rok jsme připravili čtyřdílnou koncertní sérii rozprostřenou mezi březen a prosinec. Výrazně odlišné večery nabídnou řadu premiér mladých českých autorů a české i zahraniční hosty. Projekt proběhne na půdě pražského Jazz Docku a v prodeji je i speciální jednotná vstupenka na celý cyklus. Úvodní večer je naplánován na 12. 3. 2017.

„Pravidelná a častá vystoupení big bandu v jednom jazzovém klubu jsou nedílnou součástí jazzové tradice a historie. Tento cyklus je pro CAO dalším krokem k něčemu takovému,“ říká kapelnice Štěpánka Balcarová.

Celá série má promyšlenou dramaturgii: v březnu nabídne CAO několik premiér skladatelského sdružení The Prague Six, zatímco 11. června uvede čtyřdílný cyklus Balcarové, inspirovaný obrazy českého výtvarníka Jana Zrzavého.

22. října spojí CAO síly s ideově spřízněným rakouským big bandem Graz Composers Orchestra. Ansámbl sestavený z vybraných hráčů obou těles uvede skladby jak rakouských, tak českých skladatelů, a nově vzniklý repertoár představí tento ansámbl následující den ještě přímo v Grazu. „Oba koncerty oddiriguje Ed Partyka, renomovaný americký skladatel a trombonista, který hrál s Vienna Art Orchestra nebo Bobem Brookmeyerem, a u kterého jsem studovala,“ doplňuje Balcarová.

Závěrečný večer cyklu s názvem Purpurovou nocí a datem 10. prosince vychází z loňského projektu Vánoce s Concept Art Orchestra, kde jako hosté vystoupili Dan Bárta, Alfred Strejček a Marta Kloučková.

Od 16. února bude přes náš web možné zakoupit také limitovaný počet „V. I. P. permanentek“ CAO Speciál, garantujících nejlepší místa na všech čtyřech koncertech a další výhody. Bližší informace zde.

4x-CAO-20170221-web