Concept Art Orchestra je sestaven ze špičkových hráčů české jazzové scény a několika stálých hostů z Německa a Rakouska:

 

Saxofonová sekce:

David Fárek, Petr Kalfus, Marcel Bárta, Luboš Soukup, Jonas Brinckmann, Andrea Šulcová

Trumpetová sekce:

Dominic Pessl, Gerhard Ornig, Oskar Török, Jan Přibil

Trombonová sekce:

Jan Jirucha, Štěpán Janoušek, Richard Šanda, Johannes Oppel

Rytmická sekce:

Vít Křišťan, Petr Dvorský, Kamil Slezák

 

Dirigentka

Štěpánka Balcarová je jazzová trumpetistka, skladatelka a dirigentka. Je absolventkou Hudební akademie Karola Szymanovského v Katovicích v oboru jazzová trubka. Skladbu a aranžování studovala na Jazzové akademii v Grazu ve třídě Edwarda Partyky.

Za svoje hráčské a skladatelské schopnosti byla oceněna na mnohých jazzových soutěžích (Jazz nad Odrou ve Wroclavi, Jazz Juniors v Krakově, Krokus festival v Jelení Hoře, Skladatelská soutěž Krzysztofa Komedy,…)

Je leaderem česko-polského kvintetu Inner Spaces, jehož deska Light Year byla oceněna žánrovým Andělem jako nejlepší jazzová desku roku 2012.

V roce 2014 se stala uměleckou vedoucí big bandu Concept Art Orchestra.

V roce 2017 vydala ve spolupráci s polskou zpěvačkou Malgorzatou Hutek album Life and Happiness of Julian Tuwim, kde zaznívají zhudebněné básně předního polského autora Juliana Tuwima.

V současné době vyučuje na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze a na jazzové katedře Hudební akademie múzických umění v Praze.