„Pražská šestka“ je skupina šesti českých skladatelů, kteří v současné době komponují pro big band Concept Art Orchestra.

Štěpánka Balcarová je jazzová trumpetistka, skladatelka a dirigentka. Je absolventkou Jazzové akademie v Katovicích v oboru jazzová trubka. Skladbu a aranžování studovala na Jazzové akademii v Grazu ve třídě Edwarda Partyky. Je leaderem česko-polského kvintetu Inner Spaces, jehož deska Light Year byla oceněna žánrovým Andělem jako nejlepší jazzová desku roku 2012.  V současné době vyučuje na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze.

Martin Brunner je pianista a skladatel, který v současné době působí jako pedagog na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V roce 2010 obdržel cenu za nejlepší kompozici ve skladatelské soutěži, kterou pořádá Ochranný svaz autorský. Je leaderem vlastního tria, se kterým vydal tři alba: Behind the Clouds, Still Warm to Touch a Morning Walks, ve kterém spojil zvuk jazzového tria se smyčcovým kvartetem Epoque Quartet. Komponuje ale také pro jiná obsazení a žánry, zvláště pro klasické komorní soubory (např. Duo Teres, Trio Clavio, hudba pro melodramatické představení Elišky Balabánové a Anny Císařovské, Duo Siempre Nuevo, aj).

www.martinbrunner.cz

Jan Jirucha ml. je trombonista, skladatel a dirigent. Je zakladatelem a leaderem avantgardního big bandu Bucinatores Orchestra. V roce 2012 obdržel cenu za nejlepší kompozici ve skladatelské soutěži, kterou pořádá Ochranný svaz autorský. V roce 2014 stál jako dirigent a skladatel v čele evropského big bandového projektu Euroradio Jazz Orchestra. Z této spolupráce bylo v následujícím roce vydáno album Euroradio Jazz Orchestra in Prague, na kterém dominuje čtyřdílná autorova suita „Charles Mingus“.  V roli trombonisty působí v mnohých hudebních formacích jako je Points Septet, Petr Kalfus Sextet nebo Orchestr Gustava Broma.

Vít Křišťan je pianista a skladatel, absolvent Jazzové akademie v Katovicích a v Odense. Je leaderem vlastního tria s Jaromírem honzákem a s Romanem Víchou, se kterými natočil své debutové album Imprints. Nově také založil akustické Török – Slavík – Křišťan trio, kde spolupracuje s trumpetistou Oskarem Törökem a kontrabasistou Jiřím Slavíkem. Je členem mnoha mezinárodních hudebních formací různých žánrů (Soul Resolution, Asia Kucharczyk Quartet, Afro-pean Project,…). Působí jako pedagog na jazzové katedře JAMU v Brně a na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.

Luboš Soukup je saxofonista a skladatel, absolvent Jazzové akademie v Katovicích a v Kodani. Žije v Dánsku a působí především na české a dánské jazzové scéně. Je leaderem mezinárodního kvartetu Luboš Soukup Quartet a českých kapel Points a Points Septet. S těmito a s mnohými dalšími kapelami vydal již mnoho desek: Points, Points Septet, MAdHAs, Through the Mirror, Beyond the Borders, Inner Spaces. Působí jako pedagog na jazzové katedře Hudební akademie v Praze.

www.lubossoukup.com

Tomáš Sýkora je pianista a skladatel, absolvent Hudební akademie v Praze v oboru skladba. Zaměřuje se na skladbu nejen pro jazzové formace, ale také pro klasické hráče a orchestry (Symphony, Dvojkoncert, Love, Peace and Hapiness, Sonatina pro trubku a klavír, Sonatina pro klavír na čtyři ruce, …). V roce 2013 obdržel cenu za nejlepší kompozici ve skladatelské soutěži, kterou pořádá Ochranný svaz autorský. V současné době vyučuje na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka v Praze.

www.tomassykora.com